Ліверпуль – переможець Ліги Чемпіонів 2018/19

В останньому матчі найпрестижнішого турніру Європи зустрілися фіналіст минулорічної Ліги Чемпіонів Ліверпуль та команда-відкриття – лондонський Тоттенгем. Взагалі, у цьому сезоні у фіналах єврокубків грають тільки англійські команди. Кілька днів тому Челсі обіграв Арсенал у фіналі Ліги Європи (4:1).

Для тренера “червоних” Юргена Клоппа це був не просто важливий фінал, а надважливий. Німецький тренер ніколи не вигравав європейські кубки, хоча вже двічі мав таку можливість. Одного разу він поступився Баварії з Борусією Дортмунд, а останній раз – Реалу у минулорічному фіналі в Києві.

Тоттенгем проробив дуже важку роботу протягом цього сезону. Лондонці без трансферів зуміли дістатися аж до фіналу Ліги Чемпіонів. Неможливо це назвати інакше, ніж дивом. Тому “шпори” теж хотіли завершити цей сезон яскравим акордом.

Тим не менш, вже на 30 секунді поєдинку стало зрозуміло, що доля бажає перемоги Ліверпулю. Перша атака “червоних”, подача в штрафний майданчик і м’яч потрапляє в руку Муссі Сіссоко. Француз елементарно підняв руку, а Садіо Мане, виконуючи подачу як раз в неї і поцілив. Арбітр не пожалів лондонців – пенальті. І Салах вже на 2 хвилині поєдинку відкрив рахунок.

Це дуже шокувало лондонців і фактично до кінця першого тайму вони нічого не могли створити. Ліверпуль також не сильно біг вперед, але домінував на полі, контролюючи м’яч. Ще можна згадати небезпечний удар Робертсона під поперечину в кінці тайму, але воротар “шпор” Уго Льоріс був на місці. Мабуть, найцікавішим епізодом за всю першу половину зустрічі був забіг на поле напівоголеної вболівальниці.

Тоттенгем жваво почав другу 45-хвилинку, але Ліверпуль добре оборонявся і навіть небезпечно огризався, але не вистачало або останнього дотику, або везіння. По справжньому гаряче біля воріт Льоріса стало, коли на полі з’явився Джеймс Мілнер. Досвідченому гравцю “червоних” трохи не вистачило, щоб влучити у правий нижній кут після сольного проходу Садіо Мане.

Тоді “шпори” нарешті прокинулись і потіти вже прийшлось Аліссону. Дуже сильний постріл Сона з-за меж карної зони бразилець парирував в сторону воріт, але відскок залишився за гравцями Тоттенгема, після чого у Лукаса Моури був гольовий момент. Однак пощастило.

Ліверпульці врятували нерви своїх фанатів на 87 хвилині матчу. Після корнеру м’яч відлетів до Ван Дейка, який спробував пробити, але безуспішно. “Круглий” дійшов до Матіпа, який віддав під удар Дівоку Орігі, який з’явився у другому таймі, і форвард поставив крапку в матчі.

0-2 Ліверпуль при ненайкращій і ненайцікавішій грі перемагає і здобуває Лігу Чемпіонів вперше з 2005 року, а Юрген Клопп нарешті знімає прокляття і виграє з “червоними”.

Тоттенгем — Ліверпуль 0:2
Голи: Салах, 2 (пен.), Орігі, 87

Тоттенгем: Льоріс — Тріпєр, Алдервейрельд, Вертонген, Роуз — Сіссоко (Дайер, 74), Вінкс (Лукас Моура, 66) — Аллі (Льоренте, 82), Ериксен, Сон — Кейн.

Ліверпуль: Аліссон — Александер-Арнольд, Матіп, ван Дейк, Робертсон — Хендерсон, Фабіньо, Вейналдум (Мілнер, 62) — Салах, Фірмино (Орігі, 58), Мане (Гомес, 89).

попередня статтяКіченок і Куреші стартували з перемоги у змішаному парному розряді Roland Garros
наступна статтяВласти греческого острова запретили использовать пластиковые пакеты, заменяя их на текстильные