Сьогодні пройшла церемонія завершення Афінського автентичного марафону

Велике свято Афінського автентичного марафону розпочалося в суботу (13/11) з церемонії відкриття біля Марафонської гробниці та естафети під час якої передавали факел. Далі свято продовжилося бігом на 10 км, а в неділю вранці – шосейним забігом на 5 км.

Старт марафону дав мер Афін Костас Бакоянніс у супроводі генерального секретаря SEGAS Джорджа Гіатрудакіса.

Чемпіон Греції Костас Гелаузос – це спортсмен, який фінішував першим на 38-му Афінському автентичному марафоні під гучні оплески на стадіоні Панатинаїк.

Спортсмен перетнув стрічку через 2:16:49 після початку марафону, індивідуальний рекорд, на трасі Афінського марафону, а також побив рекорд Нікоса Поліаса (2:17,56) під час Олімпійських ігор у м. 2004 рік. На другому місці фінішував Панайотіс Бурікас – 2:22:33.

Христос Папуліас і Анастасія Маринаку стали переможцями забігу на 5 км, другого в контексті подій 38-го Афінського автентичного марафону. Христос Папуляс фінішував з результатом 14.45, за ним йшли Дімітріс Цакалос (14.46) і Джордж Тассіс (14.57).

Серед жінок слідом за Анастасією Маринаку (16.40) фінішуфали- Анті Кіріакопулу (17.11) і Марія Кассу (17.18). І Христос Папуляс, і Анастасія Маринакова встановили рекорди у своїх гонках.
Всього в шосейних і марафонських забігах в Афінах було зареєстровано 27 800 бігунів 100 національностей з 83 країн.

У цьогорічному марафоні приймали участь українці, про що повідомило Посольство України в Греції на своїй офіційній сторінці в Фейсбук

«Щорічно, починаючи з 1972 року в Греції проходить один з найвідоміших у світі марафонів – Афінський класичний марафон.
Маршрут цього марафону вважається одним з найскладніших. Починається він у місті Марафон, де проходить повз Марафонський трофей та поховання афінських воїнів. Забіг завершується на стародавньому мармуровому стадіоні «Панатінаїкос» в центрі Афін.
Сьогодні ці 42,195 метрів стали поєднанням легенди та історії, проявом сили та волі людини.
Горді, що цього року в Афінському забігу взяли участь українські марафонці, серед яких президент ТПП України Геннадий Чижиков.»

попередня статтяУ Чорному морі пройшли навчання за участі України, США, Туреччини та Румунії
наступна статтяКоронавірус: ситуація в Греції, Україні та світі станом на 14 листопада